Rubriky:

Ostatní

Vzpěrači Thajska a Malajsie nesmějí kvůli dopingu na OH

4. dubna 2020 15:57 - Budapešť

Mezinárodní vzpěračská federace (IWF) zakázala reprezentantům Thajska a Malajsie start na olympijských hrách v Tokiu kvůli velkému počtu dopingových případů. IWF zdůraznila, že trest pro obě země z jihovýchodní Asie platí navzdory tomu, že OH byly kvůli pandemii koronaviru přeloženy z letošního léta na přelom července a srpna 2021.

 

Facebook

Pro thajskou federaci TAWA jde pouze o formální distanc, neboť její vedení se už účasti na vrcholných soutěžích včetně OH vzdalo kvůli rozsáhlému dopingovému skandálu loni v březnu. Udrželo si díky tomu pořadatelství mistrovství světa, jež se bez účasti domácích vzpěračů konalo v září v Pattayi.

Pověst thajského vzpírání, jež je velmocí především v nižších váhových kategoriích, poškodilo osm pozitivních dopingových testů u účastníků MS 2018 včetně tří zlatých medailistek. Mezi osmičkou přistižených byly olympijské vítězky z Ria de Janeiro 2016 Sopita Tanasanová a Sukanja Srisuratová.

Šéf vzpěračské federace je kvůli podezření z korupce suspendován

IWF nyní udělila thajské federaci pokutu 200.000 dolarů (pět milionů korun) a zastavila jí členství na tři roky. Její situaci znovu prověří nejdříve v březnu roku 2022.

Malajská federace byla suspendována na jeden rok, přičemž zmírnění sankcí se může dočkat už letos v říjnu. Obě národní federace se proti trestu mohou odvolat do 21 dnů ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní