Rubriky:

Ostatní

Domácí plavecké šampionáty v létě nebudou, svaz je zrušil

16. dubna 2020 17:28 - Praha
(Aktualizováno: 16. dubna 2020 17:47)

V létě se v Česku neuskuteční žádné mistrovství republiky v bazénovém plavání. Svaz šampionáty ve všech věkových kategoriích zrušil kvůli omezením proti šíření koronaviru. Bazény totiž zůstávají zavřené a jejich zpřístupnění je v nedohlednu. Plavci tak nemohou plnohodnotně trénovat.

 

Zdroj: ČSPS/Martin Vaňo

Sekce plavání vyčkávala do Velikonoc, pak na jejím zasedání prostřednictvím videokonference padl konečný verdikt. "V případě, že by se bazény otevřely nejpozději do 1. června, tak by se domácí šampionáty uskutečnily. Nechtěli jsme, aby se mistrovství pořádala na poslední chvíli a nevznikla v klubech a mezi plavci i trenéry panika," uvedl pro ČTK předseda výboru sekce plavání a místopředseda Českého svazu plaveckých sportů Petr Adamec.

S otevřením bazénů zatím nepočítá ani vládní harmonogram postupného uvolňování opatření, který je nastaven do 8. června. Svaz tak prakticky neměl jiné východisko. Pořadatelství letošních šampionátů přechází do příští sezony, pokud budou mít organizátoři zájem. "Zimní sezona prozatím zůstává v platnosti podle původního plánu. Uvidíme, jaký bude další vývoj situace, a podle toho budeme reagovat," doplnil Adamec.

Štěrbová místo boje o OH odebírá vzorky na koronavirus. Nákaze se neubráním, tuší plavkyně

Plavci bezprostředně po omezení pořádání hromadných akcí přišli o finále mistrovství republiky družstev, které se mělo uskutečnit 14. a 15. března v Pardubicích. Pro tuto akci nyní plavecká sekce našla náhradní termín od 26. do 27. září.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.