Rubriky:

Ostatní

Zvládl téměř 250 kilo. Jak trénuje český silák s kýblem na letišti?

24. dubna 2020 10:43 - Praha

Síla je jeho druhé jméno. Vzpěrač Jiří Orság zavítal trénovat do míst, kde se pohybují letadla, ty ale nezvedal, netahal. Český reprezentant vyrazil na Letiště Praha, aby se zapojil do projektu, kde bude postupně šest českých vrcholových sportovců trénovat zaměstnance letiště. Před ním si tento nevšední dril prožila rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Letiště Praha

Jedenatřicetiletý Orság si zatrénoval s Tomášem, zaměstnancem letiště. Dvě variace kliků, cvik na břicho, přítahy v předklonu, cviky s ručníkem a kýblem na bicepsy. To vše na letištní ploše.

„Když si dáme pět, šest cviků, které se dají udělat doma s vlastní vahou nebo s kýblem s vodou, tak to bude úplně stačit," představil český silák svůj plán.

Sáblíková vyrazila trénovat na letiště i s berlemi

Orság si po skončení drilu vyzkoušel také výzvu, která pro něj byla nachystaná. Tou projdou všichni sportovci Olympu Praha na závěr letištního drilu. Každý zažije něco jiného. Sáblíková prováděla kliky, Orság se pustil do planku, jak dlouho nakonec vydržel? Čas můžete tipovat na facebookovém profilu Letiště Praha.

Kteří sportovci makali na letišti a co předvedli?

Letiště Praha

Pětidílný sportovní seriál se odehrává na Letišti Praha. Pořadem provází kondiční trenér Vít Živný, který si pozval šest sportovců. Ti budou ve všech dílech ukazovat zaměstnancům letiště, jak správně cvičit nejen nyní v době karantény doma. Každý sportovec bude následně divákům k dispozici na instagramu Letiště Praha.

V září minulého roku byl Orság na mistrovství světa v Thajsku 11. ve dvojboji kategorie nad 109 kg. Před třemi lety překonal 40 let starý český rekord v nadhozu. V Sokolově pokořil 243 kilogramů a o půl kilogramu vylepšil výkon, který držel od listopadu 1976 Jan Nagy.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.