Rubriky:

Ostatní

Po nákaze virem zemřel baseballista s nejrychlejším nadhozem

25. dubna 2020 17:20 - New Britain

Po nákaze koronavirem zemřel v 80 letech bývalý americký baseballista Steve Dalkowski. I když se neprosadil do elitní profesionální soutěže MLB, proslul díky svému rychlému nadhozu.

 

Twitter@MSN

Jeho příběh převedli na stříbrné plátno autoři filmu Durhamští býci z roku 1988, v němž hráli Kevin Costner a Tim Robbins, který ztvárnil postavu inspirovanou Dalkowskim. Snímek si vysloužil nominaci na Oscara za nejlepší scénář.

Dalkowski podle pamětníků dokázal házet míček rychlostí možná až 180 km/h a mluvilo se o něm jako o hráči s nejrychlejším nadhozem v historii. V roce 1963 měl blízko k tomu, aby se dostal do týmu Baltimore Orioles, ale jeho naděje zhatilo zranění lokte. O dva roky později s baseballem skončil.

Po konci kariéry bojoval s alkoholismem. V posledních letech života měl řadu zdravotních problémů a byl upoután na kolečkové křeslo.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.