Rubriky:

Ostatní

Rusům hrozí další vlna dopingových trestů

30. dubna 2020 20:50 - Montreal/Praha

Světová antidopingová agentura WADA ukončila prošetřování 298 případů z dat získaných z moskevské laboratoře a výsledky předala k dalšímu vyhodnocení 27 mezinárodním sportovním federacím. Ruským sportovcům tak hrozí další vlna dopingových trestů.

 

Twitter

Více než roční prověřování dat bylo v některých případech podle agentury Reuters velmi složité, neboť 145 jich pocházelo z upravených či zmanipulovaných souborů. O které sportovce nebo sporty se v těchto dokončených případech jedná, WADA v dnešním prohlášení neuvedla.

Vloni v prosinci WADA vyloučila Rusko za zmanipulování dat z moskevské laboratoře na čtyři roky z olympijských a paralympijských her, pod vlajkou své země nesmí ruští sportovci vystupovat ani na světových šampionátech.

Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS, slyšení se ale kvůli pandemii koronaviru zatím nekonalo. Přesný termín není znám.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.