Rubriky:

Ostatní

Jak nově se sportem? Povoleny soutěže, fotbalisté už můžou sjednávat zápasy

1. května 2020 09:54 - Praha
(Aktualizováno: 1. května 2020 15:22)

Díky uvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru bude moct od 11. května sportovat současně až 100 lidí a bude možné pořádat soutěže. Sportovci nebudou muset mít roušky. Šatny a sprchy zůstanou uzavřeny, povoleno bude používání toalet. Oznámila to Národní sportovní agentura (NSA) na svém webu.

 

Robert Procházka

Profesionální sportovci se vrátili k venkovnímu tréninku minulé pondělí a zatím se mohou připravovat jen v malých skupinách a za dodržení přísných hygienických opatření. Od tohoto pondělí mohly otevřít posilovny či fitness centra, rovněž při dodržování konkrétních podmínek, uzavřeny jsou například společné šatny.

Venku smí v současnosti trénovat pohromadě maximálně deset sportovců. Na vnitřních sportovištích může být najednou nejvýše osm osob, které musejí dodržovat dvoumetrové odstupy. Od 11. května budou platit stejné podmínky pro všechna sportoviště.

Sport by měl dostat miliardovou dotaci za ztráty v krizi

Od 11. května se také nově bude moci zapojit do tréninku celé fotbalové mužstvo společně a zřejmě se budou moci začít hrát i přípravná utkání. Za jakých podmínek zatím není jasné.

"Přípravná utkání je možné aktuálně plánovat od 11. května, k bližší specifikaci přistoupíme později," uvedl generální sekretář Fotbalové asociace ČR Jan Pauly na webových stránkách FAČR. Fotbalisté od pondělí mohli do přípravy zařadit i soubojová a kontaktní cvičení a počet zúčastněných hráčů v tréninkových skupinách se zvýšil z osmi na deset.

Nově odpadne povinnost mít při sportu zakrytý nos a ústa. Trenéři a další osoby na sportovišti budou muset mít roušku i nadále. Vzdálenost mezi sportovci a ostatními lidmi na sportovišti musí být minimálně dva metry. Po každém tréninku musí následovat dezinfekce sportovního vybavení.

Předseda NSA Milan Hnilička zdůraznil, že lidé by měli dbát na ochranu prarodičů. "Pokud se někdo pohybuje v okolí rizikových skupin, zvažte účast na sportovních akcích," uvedl Hnilička na dnešní tiskové konferenci.

Pandemie koronaviru zastavila v březnu veškeré sportovní dění. Většina soutěží byla ukončena, dohrát sezonu plánuje fotbalová liga. Její vedení se chystá spustit zápasy bez diváků 25. května. Atletická sezona odstartuje 1. června formou malých mítinků, které splní podmínky omezení počtu účastníků. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes zmínil, že díky uvolnění vládních opatření by se brzy mohla rozběhnout i dostihová sezona.


O2 Sport Andrej Kalašnik - Tato Primera dnes 20:00
20201205T20:00:00+0100
Andrej Kalašnik - Tato Primera
Andrej Kalašnik - Tato Primera
Andrej Kalašnik - Tato Primera
O2 Sport Samuel Krištofič - Mateusz Strzelczyk dnes 20:40
20201205T20:40:00+0100
Samuel Krištofič - Mateusz Strzelczyk
Samuel Krištofič - Mateusz Strzelczyk
Samuel Krištofič - Mateusz Strzelczyk
O2 Sport Lucie Pudilová - Cornelia Holmová dnes 21:10
20201205T21:10:00+0100
Lucie Pudilová - Cornelia Holmová
Lucie Pudilová - Cornelia Holmová
Lucie Pudilová - Cornelia Holmová
O2 Sport Karlos Vémola - Václav Mikulášek dnes 21:40
20201205T21:40:00+0100
Karlos Vémola - Václav Mikulášek
Karlos Vémola - Václav Mikulášek
Karlos Vémola - Václav Mikulášek

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.