Rubriky:

Ostatní

Jeden vyhazov za druhým! Čína propustila všechny zahraniční trenéry

1. května 2020 17:11 - Peking

Vedení čínského bruslařského svazu nečekaně propustilo takřka všechny zahraniční trenéry rychlobruslení a shorttracku i šéftrenérku Wang Meng. Rozhodnutí, které přišlo dva roky před zimními olympijskými hrami v Pekingu, je platné zpětně od 1. dubna.

 

Twitter

"Nevím, proč to udělali. O svém propuštění jsem se dozvěděl 15. dubna," řekl někdejší sportovní ředitel nizozemského svazu Arie Koops portálu NU.nl. V Číně podepsal v roce 2018 čtyřletou smlouvu právě do olympiády a vedl tým trenérů, v němž byly někdejší rychlobruslařské hvězdy jako Američan Shani Davis, kanadský sprinterský specialista Kevin Crockett a Rutger Tijssen a Bob de Jong z Nizozemska.

Wang Meng, čtyřnásobná olympijská vítězka v shorttracku, se role šéftrenérky ujala před necelým rokem. Jejím úkolem bylo dohlížet na přípravu na krátké i dlouhé dráze.

Sáblíková vyrazila trénovat na letiště i s berlemi

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.