Živě

Šampion NFL si pojistil hvězdu Mahomese i na rok 2021

2. května 2020 17:49 - Kansas City

Hrdina letošního Super Bowlu Patrick Mahomes bude v lize amerického fotbalu NFL oblékat dres Kansas City Chiefs ještě nejméně dvě sezony. Úřadující šampion zámořské soutěž uplatnil opci ve smlouvě se čtyřiadvacetiletým quarterbackem a pojistil si ho i na ročník 2021.

 

Profimedia.cz

Chiefs si vybrali Mahomese v roce 2017 v draftu jako desátého hráče v pořadí a rodák z Texasu v jejich dresu září. Předloni se jako nejmladší v historii stal nejužitečnějším hráčem sezony. Letos v únoru dovedl Kansas City k ligovému titulu po 50 letech a byl zvolen nejužitečnějším hráčem finálového zápasu. V něm Chiefs před poslední čtvrtinou prohrávali 10:20, ale nakonec i díky skvělému výkonu Mahomese zvítězili 31:20.

Přesto se vedení Kansas City zatím neodhodlalo k tomu, aby své hvězdě nabídlo dlouhodobý kontrakt. Mahomes má zájem v klubu zůstat. "Chci být v Chiefs dlouhou dobu. Chci smlouvu, která mi dá jistotu a tak vůbec. Věřím lidem v klubu, že to zvládnou, jak se má," uvedl Mahomes, kterému současná smlouva zaručuje zhruba čtyři miliony dolarů ročně. Nejlépe placení hráči v NFL si přitom přijdou na více než 30 milionů dolarů za sezonu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.