Živě

Půl tuny a kilo navrch. Silák ze Hry o trůny je novým rekordmanem v mrtvém tahu

2. května 2020 21:42 - Reykjavík

Islandský silák a herec Hafthor Björnsson je novým světovým rekordmanem v mrtvém tahu. Populární Ser Gregor "Hora" Clegane ze série Hra o trůny dokázal odlepit od země a zvednout 501 kilogramů. Fanoušci mohli jeho pokus sledovat v sobotu živě na streamu na twitterovém kanálu ESPN.

 

Profimedia.cz

Dvoumetrákový a 205 centimetrů vysoký obr zvládl za bouřlivého povzbuzování přítomných zvednout činku, která se pod tíhou závaží prohýbala, v tělocvičně Thor's Power Gym v Reykjavíku a držel ji požadované dvě vteřiny. Úspěšný pokus oslavil mohutným řevem.

"Je to skvělý pocit," komentoval udýchaný Björnsson svůj historický zápasi. "Věřím, že jsem mohl i nějaké kilo navíc přidat, ale o to ani nešlo," doplnil.

Jednatřicetiletý vítěz soutěže World's Strongest Man z roku 2018 svým výkonem překonal dosavadní rekord britského siláka Eddieho Halla. Ten se stal v roce 2016 prvním mužem, který dokázal zvednout 500 kilogramů.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.