Rubriky:

Ostatní

Vrchol dostihové rovinové scény České derby se poběží začátkem září

4. května 2020 20:00 - Praha

Jubilejní sté České derby, vrchol domácí dostihové rovinové scény pro tříleté koně, byl kvůli pandemii koronaviru přeložen z červnového termínu na začátek září. Sezona začne podle dřívějšího plánu v pondělí 18. května v Mostě a i dalších sedm dostihových dnů do začátku července bude bez diváků.

 

Michal Beránek / CNC / Profimedia, Profimedia.cz

Prezidium Jockey Clubu ČR dnes schválilo termínovou listinu mezi 18. květnem a 3. červencem. Dostihy budou hostit "áčková" závodiště v Praze - Velké Chuchli, Karlových Varech a Mostě.

"Protože splňují všechny potřebné parametry pro dodržení hygienické smyčky. Vzhledem k omezenému maximálnímu povolenému počtu účastníků bude sezona zahájena bez diváků a majitelů," uvedl handicaper a předseda rovinové komise Jaroslav Fabris na webu Jockey Clubu dostihy.cz.

Smutná zpráva. Bývalý dostihový šampion zemřel po pádu v tréninku

"Bude přesně stanoven počet trenérů, takže na dostihovém dnu bude jenom trenér, který tam bude mít koně. Bude přesný počet vodičů, zavaděčů, členů dostihové komise a dalšího personálu," řekl prezident Jockey Club Josef Bečvář v České televizi.

Termíny klasických dostihů jsou dané

Z klasických dostihů se 72. Jarní cena klisen poběží 12. června v Mostě, 99. Velká jarní cena 28. června v Praze a 75. Oaks se uskuteční 9. srpna v Karlových Varech. Jubilejní České derby bude 6. září v Praze - Velké Chuchli. V září se modrá stuha bude předávat teprve podruhé, poprvé se tak stalo po druhé světové válce v roce 1945. Závěrečný podnik trojkoruny - 75. St. Leger - je naplánován na 25. října ve Velké Chuchli.

Dostihová sezona měla původně začít už 5. dubna ve Velké Chuchli s tradičním vrcholem Gomba handicapem, ten se nově uskuteční 24. května.

Francie může od pondělí zahájit dostihovou sezonu

Mezi "áčková" závodiště patří i Pardubice, ale zatím není jasné, kdy začne překážková sezona. První kvalifikace Velké pardubické je podle původního kalendáře v plánu 23. května, samotný 130. ročník Velké pardubické 11. října.

Jako první se rozběhnou klusácké dostihy. První mítink se bude konat 16. května v Chuchle Areně Praha, což měl být původně třetí dostihový den.


ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní