Rubriky:

Ostatní

Sáblíková zlepšila světový rekord na otevřené dráze

17. října 2008 21:55 - INZELL

Martina Sáblíková vylepšila v pátečních závodech na otevřené dráze v Inzellu světový rekord na trati 5000 metrů. Česká reprezentantka dosáhla času 6:56,98 minuty a vylepšila zhruba o sekundu a půl vlastní maximum z loňského ledna, kdy jí v italském Collalbu tehdejší čas 6:58,45 vynesl zároveň titul mistryně Evropy ve víceboji.

Sáblíková je držitelkou i absolutního světového rekordu v hale časem 6:45,61, který vytvořila loni v březnu v Salt Lake City. Je také majitelkou nejlepšího času historie na 10.000 metrů časem 13:48,33 rovněž z loňského března, ale z Calgary.

Dnešním výkonem potvrdila vítězka Světového poháru na dlouhých tratích a trojnásobná mistryně světa špičkovou formu na úvod sezony. Před týdnem v Inzellu zvítězila v závodech na 1500 a 3000 metrů a na delší z tratí překonala deset let starý rekord dráhy, který držela slavná Němka Claudia Pechsteinová.

Světový pohár začne 7. listopadu v Berlíně.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.