Střelkyně Emmons je nejlepší sportovkyní ministerstva vnitra

Střelkyně Kateřina Emmons byla vyhlášena nejlepší sportovkyní ministerstva vnitra. Zlatá a stříbrná medailistka z olympijských her v Pekingu, která s americkým manželem Matthewem čeká prvního potomka, v anketě porazila vítěze Světového poháru v běhu na lyžích Lukáše Bauera.

Třetí skončila veslařská mistryně Evropy ve skifu Miroslava Knapková, která na olympiádě obsadila páté místo.

Do Síně slávy sportu ministerstva vnitra byla na čtvrtečním ceremoniálu na pražském Žofíně uvedena olympijská vítězka ve skoku do výšky z roku 1968 Miloslava Hübnerová, rozená Rezková.

Výsledky:
1. Emmons (sportovní střelba), 2. Bauer (běh na lyžích), 3. Knapková (veslování), 4. Cechlová (atletika) a Švec (řeckořímský zápas), 6. Šlesingr (biatlon).