Živě

Ánandovi chybí bod k obhajobě titulu šachového mistra světa

24. října 2008 19:52 - BONN

Indickému velmistrovi Višvánáthánu Ánandovi chybí jediný bod k obhajobě titulu šachového mistra světa. Ani v osmé partii zápasu o titul v Bonnu nad ním v pátek ruský vyzyvatel Vladimir Kramnik nedokázal zvítězit a po páté remíze a třech porážkách prohrává 2,5:5,5.

Kramnik, který v pátek hrál bílými figurami, se s protivníkem dohodl na remíze po 39 tazích. "Už jsem musel riskovat a snad poprvé jsem také měl o něco lepší pozici, ale přesto jsem nedokázal najít žádnou cestu k vítězství," řekl třiatřicetiletý Rus po více než tříapůlhodinové partii.

Duel je vypsán na 12 partií, k titulu je tedy zapotřebí získat 6,5 bodu. Po dni volna je devátá partie na programu v neděli, v případě Ánandovy výhry zápas skončí.

Zápas o titul - 8. partie:
Kramnik (Rus.) - Ánand (Indie) 0,5:0,5, průběžný stav 2,5:5,5.

ČTK

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.