Rubriky:

Ostatní

Ve 101 letech zemřela legenda ženského baseballu Mary Prattová

10. května 2020 12:04 - Bridgeporte

Ve věku 101 let zemřela legenda ženského baseballu Mary Prattová. Někdejší nadhazovačka byla poslední žijící hráčkou původní sestavy klubu Rockford Peaches, který byl jedním ze zakládajících celků profesionální soutěže AAGPBL (All-American Girls Professional Baseball League) a zároveň se čtyřmi tituly jejím nejúspěšnějším účastníkem.

 

Chiang Ying-ying, ČTK/AP

Liga vznikla ve válečném roce 1943, ale po dvanáctém ročníku už nepokračovala. V roce 1992 byla z prostředí soutěže natočena hollywoodská komedie Velké vítězství (A League of Their Own). Hlavní role filmu, jehož kameramanem byl Miroslav Ondříček, v něm ztvárnili Tom Hanks, Geena Davisová či zpěvačka Madonna.

Prattová se po skončení čtyřleté profesionální kariéry vrátila k učitelství tělesné výchovy a věnovala se mu až do roku 1986. Působila také jako trenérka a rozhodčí v řadě sportů jako softball, basketbal, fotbal či tenis. Byla označována za jednu z průkopnic boje za rovnoprávnost dívek a žen ve sportu a byla uvedena do Síně slávy Bostonské univerzity. Zemřela ve středu v pečovatelském domě v Bridgeportu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.