Rubriky:

Ostatní

Ind Ánand zůstal mistrem světa v šachu

29. října 2008 18:18 - BONN

Ind Višvánáthán Ánand zůstal mistrem světa v šachu. Úspěch v bonnském duelu s ruským vyzyvatelem Vladimirem Kramnikem mu definitivně zajistila remíza ve středeční jedenácté partii, v níž hrál s bílými figurami. Dostal se tak do vedení 6,5:4,5 a utkání naplánované na dvanáct partií předčasně ukončil.

"Je to moje největší vítězství. Proti Vladimirovi jsem se musel vydat ze všech sil," řekl po výhře Ánand.

Osmatřicetiletému Indovi před dnešní předposlední partií vedl 6:4 a k udržení titulu mu stačila remíza. Na ní se oba soupeři dohodli po třech hodinách hry a 24 tazích. "Zkusil jsem všechno, ale nestačilo to. K životu patří i porážky," uvedl Kramnik.

Oba šachisté si z Německa odvezli finanční prémii 600 000 eur (asi 15 miliónů korun) z celkové dotace 1,5 miliónu. Zbývajících 300 tisíc jde na konto mezinárodní šachové federace FIDE.

Výsledek:
Ánand (Ind.) - Kramnik (Rus.) 0,5:0,5, konečný stav: 6,5:4,5.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.