Rubriky:

Ostatní

Boxer Chládek do finále MS juniorů nepostoupil, má bronz

1. listopadu 2008 09:44 - GUADALAJARA

Český boxer Zdeněk Chládek vybojoval na mistrovství světa juniorů v Guadalajaře bronzovou medaili. V cestě za cennějším kovem jej zastavil irský soupeř Jamie Kavanagh, který po vyrovnaném průběhu zvítězil v semifinále váhové kategorie do 64 kilogramů těsně 8:6. Česká výprava však považuje výsledek za přinejmenším kontroverzní.

První dvě kola skončila podle názoru rozhodčích nerozhodně, ve zbývajících dvou si vždy o jeden bodovaný úder víc připsal Ir. "Nejen dle našeho názoru ale Chládek toto utkání neprohrál. Ve druhém a posledním kole mu bohužel nebyly zaznamenány viditelné údery," uvedl z dějiště vedoucí týmu Svatopluk Žáček, který v Mexiku připravoval svěřence společně s reprezentačním trenérem juniorů Jiřím Kotibou.

"Pro postup do finále udělal náš borec maximum, jeho medaile a k tomu páté místo Oskara Lakomého jsou velké úspěchy českého boxu," dodal Žáček.

Chládek na šampionátu neuspěl až ve čtvrtém utkání, postupně vybodoval Kennetha Diaze z Portorika, Igora Pankevyče z Ukrajiny a ruského boxera Romana Usikova. Lakomý vyhrál v kategorii do 75 kg dva duely, ve čtvrtfinále jej zastavil Američan Luis Arias. Pro další dva české reprezentanty Martina Křelinu a Dominika Musila skončil šampionát hned po úvodních zápasech.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.