Pálešová s Piaseckým vyhrála Grand Prix gymnastických dvojic

BRNO

Nejlepší současná česká sportovní gymnastka Kristýna Pálešová vyhrála společně se Slovákem Samuelem Piaseckým dvanáctý ročník Grand Prix smíšených dvojic v Brně. Vítězný pár potvrdil svou suverenitu a prošel s nejvyššími bodovými známkami všemi třemi koly. Na druhém místě skončila slovinsko-ukrajinská dvojice Alen Dimič s Anastazií Kovalovou.

Pálešová ve finále precizně zvládla cvičení na kladině a její výkon podtrhl Piasecký bezchybnou sestavou na bradlech. Vítězný pár získal prémii 900 eur.

Pátá žena z olympijských her v Pekingu ve cvičení na bradlech Kovalová předvedla na stejném nářadí ve finále výbornou sestavu s vysokým bodovým ohodnocením 15.100. Její partner Dimič ale spadl na hrazdě a bodová ztráta znamenala konec nadějí na úspěch. Na startu se představilo třináct párů ze sedmi zemí.

Sportovní gymnastika:
Finále: 1. Piasecký, Pálešová (SR/ČR) 30,750, 2. Dimič, Kovalová (Slovin./Ukr.) 28,900, 3. Smejkal, Verbová (ČR) 28,875, 4. Panský, Blindová (ČR/Niz.) 27,700.