Rubriky:

Ostatní

Zápasník Farkas utekl od soudu, kde dostal pět let

3. listopadu 2008 20:56 - BUDAPEŠŤ

Bývalý olympijský vítěz v zápase Peter Farkas byl v pondělí odsouzen na pět let do vězení za obchod s drogami. Trestu se ale prozatím vyhnul - spolu se svým bratrem totiž uprchl z budovy soudu.

Farkas získal pro Maďarsko zlatou olympijskou medaili před šestnácti lety na olympijských hrách v Barceloně v řecko-římském zápase v kategorii do 82 kilogramů. V posledních letech se však o něm mluvilo především v souvislosti s drogami. V roce 2004 byl zatčen, když policie objevila na pozemcích jeho rodiny několik set rostlin marihuany.

Dnes nabrala životní pouť čtyřicetiletého Farkase další směr. Po odsouzení využil předstíraných žaludečních problémů nejprve jeho bratr Karoly, jenž byl odsouzen na šest let, a z toalety uprchl. Poté oklamal své stráže Peter a také on je v současnosti na svobodě.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.