Rubriky:

Ostatní

WADA si v boji proti dopingu bude pomáhat s Interpolem

24. listopadu 2008 09:52 - MONTREAL

Světová antidopingová agentura WADA se snaží zvýšit svou sílu v boji nejen proti sportovcům porušujícím pravidla, podepsala proto dohodu o spolupráci s Interpolem. Ten by měl pomáhat především s evidencí lidí a sdílením informací.

Nová spolupráce naznačuje, že se WADA nesnaží usvědčit z dopingu jen sportovce, ale chce dohnat k soudu i ty, kteří zakázané látky produkují a distribuují.

"Je to významný krok vpřed. Jak ukazují poslední dopingové aféry, spolupráce vlády a dalších organizací shromažďujících informace může být klíčová pro to, abychom prokázali porušení pravidel, které bychom jinak neodhalili," vysvětlil šéf agentury John Fahey, jenž hned poděkoval za podporu francouzské vlády, která vyčlenila styčnou osobu zajišťující spolupráci mezi agenturou a lyonskou pobočkou Interpolu.

Vedení WADA v Montrealu zároveň oznámilo, že se zabývá případným vlivem populárního léku Viagra na výkon sportovců. "Je pozoruhodné, kolik zájmu vzbuzuje tento lék. Nyní mohu pouze říct, že existují názory, že zlepšuje výkon (sportovní). Žádné rozhodnutí, ať už pozitivní nebo negativní, nebude oznámeno před dokončením podrobného výzkumu," dodal Fahey.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.