Rubriky:

Ostatní

Krasobruslař Verner nepřijel, český titul získal Kaška

6. prosince 2008 20:04 - TŘINEC

Krasobruslař Pavel Kaška z USK Praha využil neúčasti dvou nejlepších českých závodníků Tomáše Vernera s Michalem Březinou a v Třinci vyhrál mistrovství republiky. Mezi ženami titul obhájila Nella Simaová, i když v konečném pořadí mezinárodního českého šampionátu ji předstihla Slovenka Ivana Reitmeyerová.

Mistrovství se nakonec muselo obejít bez české krasobruslařské hvězdy, i když čerstvý finalista Grand Prix a obhájce titulu Verner ještě ve čtvrtek svůj start potvrdil. O den později ho ale ze zdravotních důvodu zrušil. "V pátek nám volal jeho otec, že Tomáš onemocněl a nepřijede. Je to škoda, fanoušci se na něj těšili," řekl ČTK sekretář závodu David Bocek. Ze stejných důvodů se už v předstihu omluvil Březina.

Simaová zopakovala loňský triumf, ale její výkon nebyl bez chyb. Doplatila na nevydařenou volnou jízdu a v celkovém pořadí se před ni dostala Slovenka Reitmeyerová.

Mistrovství ČR v krasobruslení:
Muži: 1. Kaška 178,40, 2. Matloch 172,46, 3. Domanski (Pol.) 169,17.
Ženy: 1. Reitmeyerová (SR) 124,20, 2. Simaová 122,06, 3. Kunová (SR) 120,70.
Taneční páry: 1. Hájková, Vincour 150,31, 2. Myslivečková, Novák 144,73, 3. Budnerová, Moscicki (Pol.) 129,06.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.