Rubriky:

Ostatní

Češi získali tři zlata na MS ve sportovním aerobiku FISAF

6. prosince 2008 22:40 - DUBNA

Čeští reprezentanti získali tři zlaté medaile na mistrovství světa ve sportovním aerobiku kategorie FISAF. V Rusku nevyhráli jen nejpočetněji obsazenou kategorii žen a dokázali, že v aerobiku pod hlavičkou této federace jsou jednou ze světových velmocí.

Tituly si z města Dubna odvezli Jan Pochobradský mezi muži a Pavel Sirotek s Veronikou Šindelářovou v kategorii párů. V soutěži týmů české trojice obsadily dokonce kompletní stupně vítězů, ale museli k tomu porazit jediného zbývajícího účastníka. Titul získaly Magda Husáková, Jindřiška Prošková a Andrea Kinzlová, drobná chyba odsunula na stříbrnou pozici úřadující mistry Evropy a obhájce zlata Jana Novosada, Hanu Babkovou a Miroslavu Zimovou.

Další zlatou medaili přidali Češi mezi dospělými v kategorii aerobik fitness týmů. Z Dubny, kde se konaly i mistrovství světa juniorů a Světový pohár kadetů, si česká výprava odvezla celkem 14 zlatých, 9 stříbrných a 8 bronzových medailí.

Sportovní aerobik:
Muži: 1. Pochobradský (ČR), 2. Caňada (Šp.), 3. Väisänen (Fin.).
Ženy: 1. Carmichaelová (Austr.), 2. Niemiová (Fin.), Thomasová (Austr.), 4. Barešová (ČR).
Páry: 1. Sirotek, Šindelářová (ČR), 2. Caňada, Kovatchevová (Šp.), Brown, Ellulová (Austr.), ...5. Vůjta, Vůjtová (ČR).
Týmy: 1. Husáková, Prošková, Kinzlová, 2. Novosad, Zimová, Babková, 3. Stupková, Ziková, Piskáčková (všichni ČR).
Fitness týmy:
Aerobik: 1. Best of Aerobic Dancers Kladno, 2- Aerobic Team V. Vrzbové (oba ČR).
Step: 1. Flamenco (Rus.), 2. Aerobik Dancers Kladno, 3. Oxygen Příbram (oba ČR).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.