Biatlonista Šlesingr získal v Hochfilzenu první body v SP

Dvojnásobným ruským úspěchem skončil dnešní individuální závod biatlonistů v rámci Světového poháru v Hochfilzenu. Zvítězil Maxim Čudov před Ivanem Čerezovem. Na body dosáhli tři čeští reprezentanti včetně Michala Šlesingra, jenž se mezi nejlepších 40 prosadil poprvé v sezóně.

V dvacetikilometrovém závodu dokázali jen dva biatlonisté odstřílet čistě. Čudov dosáhl na svůj třetí triumf v závodě SP s jednou trestnou minutou a krajana Čerezova, jenž minul dvakrát, porazil o 47,6 sekundy. O dalších devět desetin zpět skončil Švéd Björn Ferry.

Nejlepší Češi se dnes umístili na začátku třetí desítky. Tomáš Holubec skončil s jediným minutým terčem na 22. místě, Zdeněk Vítek s jednou trestnou minutou navíc hned za ním.

Majitel dvou medailí z loňského mistrovství světa Šlesingr se po nevydařeném začátku sezony dočkal prvních bodů za 33. místo. Na prvních dvou položkách byl bezchybný, ale na každé ze zbývajících dvou se nevyvaroval chyby, přičemž netrefil úplně poslední dvacátý terč.

O sekundu unikl alespoň bod veteránu Romanu Dostálovi, jenž se před třemi lety v tomto biatlonovém areálu stal právě v individuálním závodu senzačně mistrem světa.

Vedení v průběžném hodnocení SP si udržel Nor Emil Hegle Svendsen i přesto, že obsadil až 18. pozici a v šestém závodě sezony se tak poprvé nevešel na stupně vítězů.

Biatlon - muži (20 km):
1. Čudov 56:00,3 min. (1 tr. minuta), 2. Čerezov (oba Rus.) -47,6 (2), 3. Ferry (Švéd.) -48,5 (1), 4. Greis (Něm.) -54,4 (1), 5. Pryma (Ukr.) -1:08,0 (1), 6. Sumann -1:10,8 (2), 7. Mesotitsch (oba Rak.) -1:24,4 (1), 8. Bergman (Švéd.) -1:51,9 (2), 9. De Lorenzi (It.) -1:52,1 (2), 10. Bilaněnko (Ukr.) -1:56,9 (0), ...22. Holubec -2:54,0 (1), 23. Vítek -2:58,5 (2), 33. Šlesingr -3:36,6 (2), 41. Dostál -4:12,4 (3), 51. Moravec -4:46,2 (4), 90. Soukup (všichni ČR) -7:29,1 (6).
Průběžné pořadí SP (po 6 z 26 závodů): 1. Svendsen (Nor.) 299 b., 2. Sikora (Pol.) 255, 3. Greis 243, 4. Björndalen (Nor.) 223, 5. Čerezov 197, 6. Čudov 195, ...24. Holubec 71, 30. Dostál 63, 41. Vítek 45, 45. Soukup 33, 68. Moravec 9, 73. Šlesingr 8.