Rubriky:

Ostatní

Mistry světa v judu bez rozdílu vah jsou Riner a Tchung Wen

21. prosince 2008 18:35 - LEVALLOIS

Tituly mistrů světa v judu bez rozdílu vah získali na premiérovém mistrovství světa ve francouzském Levallois domácí Teddy Riner a Číňanka Tchung Wen. Dvoudenní šampionát se konal s upravenými pravidly v bodování i postupovém klíči.

Judisté už na rozdíl od předchozích akcí neměli možnost opravy v případě prohry. Zjednodušené bodování pak nevyužívá nejmenší jednotku koka a zápasník nedostává za první provinění penalizaci, ale jen varování. Atraktivní duely díky tomu ve většině případů skončily na ipon.

Riner i Tchung Wen potvrdili loňské tituly mistrů světa z nejtěžší hmotnostní kategorie, čínská reprezentantka získala zlato i na olympiádě v Pekingu. Čeští zástupci ve Francii nestartovali.

Judo:
Muži:
Finále: Riner (Fr.) - Michajlin (Rus.) juko,
semifinále: Michajlin - Bataille (Fr.) ipon, Riner - Eitel (Pol.) juko.
Ženy:
Finále: Tchung Wen (Čína) - Ivaščenková (Rus.) vazari,
semifinále: Tchung Wen - Tačimotová (Jap.) ipon, Ivaščenková - Sugimotová (Jap.) ipon.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.