Rubriky:

Ostatní

Organizace WBA přezkoumá Valujevovo vítězství nad Holyfieldem

31. prosince 2008 10:31 - PANAMA CITY

Boxerská organizace WBA přezkoumá výsledek nedávného duelu o titul profesionálního mistra světa v těžké váze mezi obhájcem Nikolajem Valujevem a veteránem Evanderem Holyfieldem. Zápas skončil 20. prosince v Curychu vítězstvím úřadujícího šampiona z Ruska, v očích některých odborníků i veřejnosti ale byl lepší zkušený Američan, který pak o Vánocích proti verdiktu rozhodčích podal protest.

WBA nyní na své internetové stránce oznámila, že stanovila komisi, která na základě rozboru videa výsledek přešetří. Podle prohlášení ji k tomu vedl respekt k názorům fanoušků a médií. Právník WBA Robert Mack se nicméně už dříve nechal slyšet, že takové vyhodnocení utkání může trvat až měsíce a americký boxer změny výsledku stejně dosáhnout nemůže. "Když budou pochybnosti o verdiktu rozhodčích, můžeme nařídit odvetu," uvedl.

Obrovitý Valujev v curyšském duelu zvítězil na body u dvou ze tří rozhodčích. Portorický sudí označil zápas s šestačtyřicetiletým Holyfieldem za nerozhodný 114:114, Švéd viděl vyhrát držitele pásu v těsném poměru 115:114, jen podle Itala byl obhájce přesvědčivým vítězem (116:112).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.