Rubriky:

Ostatní

Britská vláda povolila návrat profesionálního sportu

30. května 2020 17:31 - Londýn

Velká Británie se v pondělí dočká návratu profesionálních sportovních soutěží. Po téměř tříměsíční přestávce kvůli šíření koronaviru je povolila vláda. Anglická fotbalová Premier League již dříve stanovila začátek přerušené sezony na 17. června, v pondělí se podle agentury AP rozjedou například dostihy, závody chrtů nebo snooker.

 

Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

Vládní opatření nepočítá s diváky v hledištích. Hráčům doporučuje cestovat na zápasy samostatně a udržovat dvoumetrové odstupy například při diskusích s rozhodčím nebo slavení gólů. Žokejové budou v sedlech nosit roušky.

Rozhodnutí vlády je také prvním krokem k tomu, aby se v červenci mohly jet v Silverstonu dva uvažované závody formule 1. Zelenou dostal rovněž kriket, který může plánovat zápasy se Západní Indií a Pákistánem, avšak domácí soutěže zůstaly zastavené až do srpna. Ani ragbisté stále nesmějí trénovat spolu.

Skvělá zpráva pro fanoušky. Premier League bude znovu zahájena

Amatérský a kondiční sport zatím kabinet nepovolil. Cvičit nebo trénovat společně může pod širým nebem maximálně šest lidí, rovněž s požadovanými rozestupy. Dosud se takto mohli sejít jen dva lidé, pokud nebyli ze stejné domácnosti.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní