Rubriky:

Ostatní

Bartoš opět vede italský dostihový šampionát

25. ledna 2009 11:59 - ŘÍM

Loňský šampión Josef Bartoš se vrátil do čela italského šampionátu překážkových jezdců. Český žokej v sobotu v Římě triumfoval na koních italského trenéra Favera ve dvou dostizích. Nejprve v sedle Fau du Ciel vyhrál steeplechase Clemente Papi o 14 000 eur, poté ve stejně dotovaném závodě přes proutěné překážky Vera Spezia dominoval s outsiderem Intolerantem.

V hlavním dostihu odpoledne ale v sedle Lutina des Bordes trenéra Váni skončil na zemi a dostih nedokončil. Třetí místo tu však získal další český žokej v italských službách Jan Faltejsek.

Bartoš má v čele italského šampionátu nyní s pěti úspěchy náskok jednoho vítězství před Němcem Fuhrmannem a Italem Romanem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.