Rubriky:

Ostatní

Při exhibici na závěr ME nejvíce pobavil krasobruslař na lyžích

25. ledna 2009 17:57 - HELSINKY

Vystoupení Francouze Yannicka Ponsera v lyžařském duchu bylo nejzábavnějším číslem nedělní exhibice, která uzavřela mistrovství Evropy v krasobruslení. Právo startu na galavečeru v Helsinkách si Ponsero vysloužil čtvrtým místem v soutěži mužů.

Ponsero se před začátkem jízdy posadil na mantinel a na bruslích měl přidělaná prkýnka symbolizující sjezdové lyže. Jako sjezdař se proháněl po ledě a postupně odhazoval části lyžařského oblečení, až skončil jen v bermudách a košili.

Svlékání různých částí oděvu bývá častým prvkem exhibičních vystoupení. Vedle Ponsera odhazoval mikinu člen stříbrného italského tanečního páru Massimo Scali, kostým pod oděvem mumie odhalila i Francouzka Nathalie Pechalatová, která společně s Fabianem Bourzatem skončila čtvrtá v soutěži tanečních párů.

Krasobruslaři si exhibici užili

Exhibice se tradičně nesla v uvolněném duchu a krasobruslaři využívali prvků, které by jim při soutěžních jízdách neprošly. V párových kategoriích se partneři často ocitali daleko od sebe na ledové ploše, případně jeden z nich postával a čekal, až k němu druhý přitančí.

Rekvizitu z moderní gymnastiky si vypůjčila novopečená evropská šampiónka Laura Lepistöová, která tančila se stuhou. Dočkala se bouřlivých ovací publika stejně jako další Finky Susanna Pöykiöová a Kiira Korpiová, které před domácím publikem v Helsinkách skončily na třetím a pátém místě.

Verner na exhibici chyběl

Uvolněnost byla jasně patrná na Francouzi Brianu Joubertovi, který v Helsinkách získal už třetí titul mistry Evropy. Staronový šampión, ze kterého po celý týden sálalo soustředění a odhodlání vrátit se na evropský trůn, zahajoval svůj program ležérně opřený o mantinel.

Exhibice se nemohl zúčastnit český reprezentant Tomáš Verner. Po výpadku ve volné jízdě se loňský evropský šampión propadl až na šestou pozici, takže mu nesoutěžní program o jedno místo unikl.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.