Baldini dostal za doping půlroční trest a může znovu šermovat

10. dubna 2009 17:18 - ŘÍM

Italský šermíř Andrea Baldini dostal za pozitivní dopingový test na loňském mistrovství Evropy půlroční zákaz startů, který už si mezitím odpykal. Hlavní favorit soutěže fleretistů na olympijských hrách v Pekingu, kde kvůli dopingovému prohřešku chyběl, se tak může vrátit k soutěžím.

Baldini měl na červencovém šampionátu v Kyjeve pozitivní nález na zakázané diuretikum, což odhalila analýza v pražské laboratoři. Diuretika mohou sloužit jako maskovací prostředek pro užití jiných nepovolených látek.

Bývalému mistru Evropy, který byl loni v létě první ve světovém žebříčku, hrozil až dvouletý distanc. Mezinárodní šermířská federace mu však udělila půlroční trest s tím, že šlo o první dopingový případ v jeho kariéře.

Navíc podle ní třiadvacetiletému Italovi pomohlo jako polehčující okolnost, že se zakázaná látka dostala do jeho těla bez jeho vědomí.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: