Rubriky:

Ostatní

Favorizovaný Rate vyhrál 99. Velkou jarní cenu

28. června 2020 15:02 - Praha

Hřebec Rate splnil roli favorita a na pražském chuchelském závodišti vyhrál 99. Velkou jarní cenu, první díl Klasické trojkoruny. Výhru v sedle slavil žokej Milan Zatloukal, který před hlavním dostihem dne ovládl s hnědákem Black Canyonem také 71. Velkou květnovou cenu.

 

Ondřej Deml, ČTK

Rate startoval s jedničkou u bariéry a držel se v závěsu za vedoucí dvojící Eternity a Magic Baron. Při náběhu do cílové rovinky dostihu na 1600 metrů zástupce stáje Pegas vyrazil, chvilku se s ním držela Eternity, ale Rate uspěl.

"Měl jsem krásnou pozici a čekal jsem. Eternity se s ním chytla, ale Rate pak odešel, to je přesně jeho. Bylo to dobrý," řekl České televizi Zatloukal, který dostal za nadměrné použití bičíku pokutu 7500 korun. Velkou jarní cenu vyhrál potřetí v kariéře a poprvé po osmi letech.

Smutná zpráva. Hrdina z Liverpoolu zemřel, bylo mu 34 let

Eternity skončila třetí. Na druhé místo dovedl žokej Radek Koplík klisnu Zariyannku, která byla většinu dostihu na chvostu třináctičlenného pole.

Rate navázal na výhru v Memoriálu profesora Václava Michala ze začátku června. Bude tak jedním z favoritů jubilejního 100. Českého derby, které se po opožděném startu sezony kvůli koronaviru poběží až 6. září.

Zatloukal také vyhrál lehce Velkou květnovou cenu s hnědákem Black Canyon. "Je to dobrý kůň. Nechal jsem ho jet, jak to potřebuje. Ideální dostih," uvedl žokej a z triumfů ve dvou hlavních dostizích dne měl radost. "Super den!"

Druhý doběhl ve Velké květnové ceně další zástupce stáje Pegas Sagar. Favorit dostihu Torque Power skončil předposlední.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.