Rubriky:

Ostatní

Zanardi je po druhé neurologické operaci

29. června 2020 19:46 - Siena

Bývalý jezdec formule 1 a čtyřnásobný paralympijský vítěz Alex Zanardi se podrobil po vážné nehodě na handbiku druhé neurologické operaci. Představitelé nemocnice v Sieně, kde je Zanardi od havárie z 19. června hospitalizován, uvedli, že zákrok trval dvě a půl hodiny.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

"Jeho stav zůstává z kardiorespiračního a metabolického hlediska stabilní a z neurologického pohledu vážný," sdělila nemocnice. Její ředitel Roberto Gusinu uvedl, že druhá operace byla doktory plánovaná.

Třiapadesátiletý Zanardi, který v roce 2001 přišel o obě nohy po havárii v automobilovém závodě, měl těžkou nehodu před více než dvěma týdny nedaleko Pienzy. Při štafetovém závodě ztratil kontrolu nad handbikem a bočně narazil do protijedoucího vozu. Utrpěl mimo jiné vážné zranění hlavy a obličeje a hrozí mu, že přijde o obě oči.

Dopadne jako Schumacher? Legenda F1 bojující o život má naději

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.