Rubriky:

Ostatní

U rychlobruslařů Německa končí trenér, který reprezentoval Česko

2. července 2020 15:34 - Berlín

U německé rychlobruslařské reprezentace končí trenér Erik Bouwman, který na přelomu tisíciletí reprezentoval na ledových oválech Českou republiku. Nizozemský rodák podle všeho doplatil na spory s pětinásobnou olympijskou šampionkou Claudií Pechsteinovou, jejíž životní partner Matthias Grosse se stal zhruba před dvěma týdny dočasným šéfem svazu.

 

Karel Felt, Právo

Grosse, jenž bude řídit německé rychlobruslení minimálně do zářijových voleb, dnes oznámil, že smlouva s koučem skončí ke konci července. Podle německých médií se podobný krok dal očekávat, protože Bouwman měl s Pechsteinovou a lidmi okolo ní velmi vyhrocené vztahy.

Bouwman, který byl zodpovědný za dlouhé tratě, před minulou sezonou osmačtyřicetileté Pechsteinové řekl, že o ni ve své tréninkové skupině nestojí. Vyvolalo to ostrou hádku, Pechsteinová požadovala omluvu a nakonec raději trénovala s polským týmem. Spor se znovu rozhořel letos v únoru, kdy Bouwman označil Pechsteinovou za zlou, trapnou a populistickou.

A nenechal nit suchou ani na Grossem. Když se dozvěděl o jeho zájmu o post šéfa svazu, řekl, že je to "největší vtip, který ve vrcholovém sportu zažil". Grosse už tehdy požadoval, aby z toho byly vyvozeny důsledky. Po nástupu do čela svazu je mohl vyvodit sám.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.