Stolní tenisté El Niňa neztratili v prvním finále ani bod

12. května 2009 19:32 - PRAHA

Suverénně vstoupili stolní tenisté pražského El Niňa do finále extraligy. Obhájci titulu dnes v domácím prostředí potvrdili roli favoritů, porazili Robot Mokré Lazce 5:0 a v sérii hrané na tři vítězné zápasy se ujali vedení 1:0.

Po dvou bodech získali Dmitrij Prokopcov a Tomáš Konečný, jeden přidal mistr republiky Josef Šimončík, hrající na pozici trojky. Jediný set poražených vybojoval Jakub Kleprlík v duelu s Konečným.

"Byli jsme připraveni na sto procent, ale nečekali jsme, že to půjde takhle dobře," řekl ČTK ukrajinský rodák Prokopcov, který má české občanství.

V poslední dvouhře porazil Prokopcov svého bývalého krajana Viktora Diducha. "Nicméně to bylo v koncovkách. V sezoně mě dvakrát porazil, takže jsem se soustředil a povedlo se," řekl Prokopcov.

Druhé finálové utkání je na pořadu ve středu 13. května opět v malé hale na Kotlářce. "Každý zápas je jiný a oni mají dobrého Jančaříka, i když teď neuspěl. Je to vždy hra o nervy," řekl Prokopcov.

Finále extraligy mužů ve stolním tenisu - 1. zápas:
El Niňo Praha A - Robot Mokré Lazce A 5:0
Prokopcov - Jančařík 3:0 (9, 1, 8), Konečný - J. Kleprlík 3:1 (7, -8, 8, 8), Šimončík - Diduch 3:0 (11, 9, 4), Konečný - Jančařík 3:0 (6, 10, 6), Prokopcov - Diduch 3:0 (4, 7, 9).
Diváci: 200. Stav série: 1:0. Druhý zápas se hraje 13. května.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.