Yankees rozprodávají starý stadión, k mání je prakticky vše

13. května 2009 10:22 - NEW YORK

Je libo sedačku, klandr nebo jen chomáč trávy z bývalého stadiónu baseballistů New Yorku Yankees? To vše nabízí k prodeji slavný klub, jenž se před sezónou přestěhoval do nového útočiště za 1,5 miliardy dolarů.

"Je to šance vlastnit kus historie, část stadionu Yankees. Chceme dát průměrnému fanouškovi Joeovi něco, čím by si připomínal jedno z nejslavnějších míst," sdělil člen vedení klubu Lonn Trost. Pokud bude chtít baseballový nadšenec pár sedaček, přijdou ho na 1499 dolarů (asi 29 000 korun). Chomáč vysušené a zmražené trávy stojí 80 dolarů (asi 1600 korun), drny jsou k mání od 120 do 280 dolarů, záleží na velikosti.

Pro náročnější budou k dispozici i části fasády, sloupy či staré turnikety. Některé předměty půjdou i do internetové dražby.

Demolice stadiónu, na kterém se hrálo od roku 1923, začne příští měsíc. Klub a společnost Steiner Sports zaplatila městu 11,5 miliónu dolarů za právo prodat po částech celý stadión, o předpokládaném výtěžku však Yankees neinformují.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.