Živě

Chomutovští softbalisté po 11 letech vyhráli základní část ligy

24. července 2020 14:34 - Praha

Po jedenácti letech vyhráli softbalisté Chomutova základní část extraligy. Do play off, které začne 8. srpna, postoupili také obhájci titulu Žraloci Ledenice, pražské Tempo, Havlíčkův Brod, Břeclav a Most. Účastníky nadstavby potvrdila čtvrteční dohrávka.

 

ČSA

Havlíčkobrodští Hroši v ní dvakrát porazili Tempo (6:1 a 7:0) a díky sedmi výhrám z posledních osmi zápasů se dostali do nadstavbové části, z níž elitní kvarteto projde do semifinále.

Z nejlepší pozice do play off vstoupí chomutovský Sportclub 80, jenž ovládl základní část poprvé od roku 2009. O čtyři roky později získal zatím poslední titul.

"Chceme být nepředvídatelní a nebezpeční. Zatím se to daří. Když se během zápasu všichni strhneme, podáváme velmi dobré výkony," uvedl v tiskové zprávě chomutovský lídr Marek Malý. Pálkař, jenž umí i skvěle nadhazovat, zaznamenal 27 úspěšných odpalů a pět homerunů, díky čemuž vede ligové statistiky.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.