Živě

Zčista jasna děsivý let ze sedla. Co se přihodilo českému žokejovi, který je tři týdny v kómatu?

27. července 2020 12:26 - Mannheim

Nekontrolovatelný let vzduchem, drsné přistání. Český žokej Filip Minařík po nečekaném letu ze sedla bezvládně zůstal ležet a tři týdny setrvává v kómatu. Krutý výsledek. Ale co a jak se vlastně dělo v úvodu července na dráze v Mannheimu?

 

@ twitter Katja Minarik

Minařík se v sedle největšího outsidera dostihu držel vzadu, zdálo se, že pětiletý valach Dusky Dance je hůře ovladatelný, ale až do výjezdu z první zatáčky se nedělo nic mimořádného, kůň byl pod kontrolou, jak ukazuje záznam z posledního dostihu dne.

Ale výjezd ze zatáčky pětačtyřicetiletý čtyřnásobný německý šampion nezvládl (jezdcův pád je na videu zachycen v čase cca. 3:27:50, pád je zčásti zakryt jinými účastníky dostihu). Ve vysoké rychlosti - možná na skryté nerovnosti - zčista jasna zabalancoval a vyletěl ze sedla. Po přistání zůstal bezvládně ležet.

Pády v rovinových dostizích jsou oproti překážkovým řídké, ale s ohledem na vysokou rychlost o to nebezpečnější. To se potvrdilo i tentokrát.

Úspěšný český žokej Minařík je po těžkém pádu v umělém spánku

Minařík areál opouštěl v bezvědomí se zraněnou hlavou, později podstoupil operaci zraněného kotníku a čekal na další vyšetření, po nichž byl převezen na specializovanou hannoverskou kliniku.

Minařík jezdí v Německu od roku 2000, šampiónem tam byl v letech 2005, 2011, 2016 a 2017. Vítězil i v tamních prestižních dostizích. Představil se i v Británii, poslední tři zimy strávil v dostihovém provozu v Japonsku.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.