Rubriky:

Ostatní

Za trenažér s olympijskými parametry slíbili medaili z Pekingu

29. července 2020 19:35 - Praha

Získat medaili na zimních olympijských hrách slíbili čeští bobisté za unikátní trenažér na pilování startů, který byl ve středu zprovozněn v areálu Olympu Praha, sportovního centra ministerstva vnitra.

Sport.cz

„Jde o splněný sen,“ rozplýval se Martin Bohman, šéf Českého svazu bobistů a skeletonistů nad stavbou s dvěma věžemi, které spojuje sto deset metrů dlouhá dráha s kolejnicí pro bob osazený pro letní měsíce kolečky. Profil startovací rampy byl navržen na základě parametrů velice podobných olympijské dráze pro zimní hry 2022.

„Slíbili jsme za výstavbu startovacího trenažéru medaili z Pekingu. A uděláme pro to maximum,“ ujistil Bohman. „Je to zase krok blíže k absolutní elitě,“ prohlásil brzdař českého bobu Jan Šindelář.

Skeletoniska Fernstädtová v šoku. Proč křičela hrůzou?

Stavba trenažéru vyšla na šest a půl milionu korun, financoval ji pražský Olymp. „Až dosud jsme museli jezdit do Liberce, kde byla jediná možnost suchých startů v Česku. Pro náš sport jde o klíčovou věc. Když se na startu ztratí, kromě Němce Friedricha už manko nikdo nesjede,“ vysvětlil Šindelář, proč je tolik důležité mít vlastní startovací trenažér.

Prémie! Češi teď mají velký trumf nejen pro olympiádu

Vedení Českého svazu bobistů a skeletonistů připravuje na novém trenažéru mistrovství republiky v tlačení bobů, které by se mělo uskutečnit v září. Příští rok by se pak ve Stromovce mělo konat dokonce mistrovství světa.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní