Živě

Pětibojaři přijdou kvůli koronaviru o Memoriál Milana Kadlece

31. července 2020 11:56 - Praha

Moderní pětibojaři letos přijdou kvůli koronaviru o mezinárodní mistrovství republiky. Osmnáctý ročník tradičního Memoriálu Milana Kadlece se měl konat koncem srpna v Praze na Julisce, ale svaz dnes závody po jednání s lékaři armádního sportovního centra Dukla odvolal.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Nikdo nám není schopný zaručit, že nám tyto závody povolí," uvedl předseda Českého svazu moderního pětiboje Bohumil Hrudka v tiskové zprávě.

K důvodům zrušení patří vývoj situace šíření nemoci covid-19, požadavky hygieniků a i hrozící nízká účast. "Zhruba čtrnáct dní zpátky skončily základní přihlášky a nebyl o závody moc velký zájem. Ten základní problém je asi v tom, že jsou rušeny vrcholné akce a státy nemají zájem to financovat. Myslím, že všichni částečně zastavili přípravu jako my a budou se soustředit na příští sezonu," řekl Hrudka.

Podobně jako Memoriál Milana Kadlece byl zrušen také mezinárodní závod Czech Open pro kategorie do 17 a 19 let. Český pohár mládeže, který se rozjel v červnu, by měl pokračovat v září.

V nejbližších dnech rozhodne mezinárodní pětibojařská federace o osudu dalších vrcholných akcí včetně mistrovství světa v Mexiku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.