Koronavirus odložil na neurčito ME ve stolním tenisu

12. srpna 2020 15:45 - Lausanne

Mistrovství Evropy jednotlivců ve stolním tenisu bylo odloženo na neurčito. Šampionát se měl odehrát od 15. do 20. září ve Varšavě, ale kvůli přetrvávajícím koronavirovým omezením se uskuteční později. Nový termín vedení Evropské unie stolního tenisu (ETTU) teprve oznámí.

 

Facebook českého paralympijského týmu

"S ohledem na aktuální situaci ohledně koronaviru, zvýšený počet nakažených v mnoha částech Evropy a z toho pramenící cestovní omezení jsme se rozhodli plánované mistrovství Evropy jednotlivců odložit," uvedla ETTU v tiskové zprávě.

"Rozhodnutí výkonného výboru nebylo snadné, ale právě řada cestovních omezení byla klíčovým faktorem. Šampionátu by se nemohly zúčastnit všechny členské země, takže by nebyl spravedlivý," řekl prezident ETTU Ronald Kramer.

Stolní tenis zrušil kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 většinu letošních velkých akcí podobně jako další sporty. Mistrovství světa družstev se místo března bude hrát v Koreji až příští rok. Turnaj elitní série World Tour v Olomouci se měl konat na konci srpna, ale byl rovněž zrušen.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.