Rubriky:

Ostatní

Volár obhájil triatlonový titul, Kuříková vyhrála poprvé

15. srpna 2020 19:18 - Příbram

Jan Volár obhájil v Příbrami titul mistra republiky v olympijském triatlonu. Mezi ženami při neúčasti dlouholeté české jedničky Venduly Frintové poprvé na domácím šampionátu zvítězila Petra Kuříková. V závodě, který byl součástí Českého poháru, skončila třetí za Němkou Caroline Pohleovou a Slovenkou Romanou Gajdošovou.

 

Volár triumfoval o minutu a půl před Lukášem Kočařem a ovládl i třetí pohárový závod v sezoně.

"S výjimkou startu, kdy jsem se nechal trochu zavřít, se pro mě závod vyvíjel podle plánu. Naštěstí se mi plavalo dobře, takže jsem si ve vodě udělal náskok na nejlepší cyklisty. Díky tomu jsem pak na kole nemusel jet úplný doraz, ale držel jsem si svoje tempo a ušetřil nějaké síly na běh," uvedl Volár v tiskové zprávě.

Kuříková získala titul s velkým náskokem před Alžbětou Hruškovou a Terezou Zimovjanovou. Na Pohleovou a Gajdošovou ztratila přes dvě minuty.

"Holky byly na kole silnější, především z kopce mi hodně ujížděly. Sváděla jsem mentální souboj sama se sebou a trochu jsem doufala, že to v běhu ještě stáhnu, ale ztráta už byla velká," řekla Kuříková. "Samozřejmě jsem chtěla vyhrát, ale i takhle jsem nadšená. Mistrovský titul jsem ještě nikdy nezískala a je to pro mě obrovská čest," radovala se loňská vicemistryně Evropy ve sprint triatlonu.

Mistrovství ČR v olympijském triatlonu v Příbrami:
Muži:
1. Volár (Etriatlon) 1:58:19
2. Kočař (Konrad Tools) -1:29
3. Langhammer (Krušnoman TT Litvínov) -5:02.
Ženy:
1. Pohleová (Něm.) 2:13:04
2. Gajdošová (SR) -12
3. Kuříková (Bižuterie Jablonec) -2:17
4. Hrušková (Konrad Tools) -4:39
5. Zimovjanová (Plzeň) -6:02
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.