Rubriky:

Ostatní

Náhradník Verner je po krátkém programu ve finále GP šestý

4. prosince 2009 12:06 - TOKIO

Krasobruslař Tomáš Verner obsadil v krátkém programu ve finále Grand Prix v Tokiu šesté místo. Česká jednička dnes získala 70,17 bodu a za svým maximem zaostala o jedenáct bodů. První část závodu ovládl Japonec Daisuke Takahaši, který obdržel téměř 90 bodů a vytvořil si osobní rekord.

 

Francois Mori, ČTK/AP

Verner postoupil do finále seriálu jako náhradník za zraněného Briana Jouberta z Francie. Na ledové ploše se představil jako první a připsal si nejméně bodů ze všech šesti startujících. Evropský šampion z loňského roku a čtvrtý muž z letošního mistrovství světa si však vedl mnohem lépe než v polovině listopadu v Lake Placid, kde i kvůli nemoci obsadil v krátkém programu až jedenácté místo se ziskem 55,90 bodu.

Za Takahašim obsadil druhé místo úřadující světový šampion Američan Evan Lysacek, třetí byl další domácí závodník a v této sezoně ještě neporažený Nobunari Oda. Před Vernerem skončili i Američané Johnny Weir a Jeremy Abbott, jenž obhajuje prvenství. Verner byl v minulé sezoně ve finále Grand Prix čtvrtý.

Finále seriálu Grand Prix v krasobruslení v Tokiu
Muži - krátký program: 1. Takahaši (Jap.) 89,95, 2. Lysacek (USA) 89,85, 3. Oda (Jap.) 87,65, 4. Weir 84,60, 5. Abbott (oba USA) 76,65, 6. Verner (ČR) 70,17.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.