Rubriky:

Ostatní

Pohár národů je za dveřmi. Čeká se strhující atmosféra, půjde i o Tokio

20. srpna 2020 19:10 - Praha

Na tři sta koní a jezdci z 23 zemí zaplavili pražskou Chuchli. Místní aréna hostí až do neděle parkurovou elitu v rámci čtyřdenního podniku CSIO3* Prague Cup, jenž nabídne hned dva vrcholy. Nedělní Grand Prix a páteční Pohár národů.

 

Josef Malinovský

Týmová soutěž, která se do české metropole vrací po dlouhých dvanácti letech, slibuje velmi atraktivní podívanou. „Panuje při ní opravdu neuvěřitelná kulisa," líčí sportovní ředitelka těchto závodů Markéta Šveňková.

Do Prahy se sjela silná konkurence. Nechybí třeba Nizozemci Van der Vleuten, Debbueldam, Vrieling, Rakušan Kühner, Švýcar Schwizer nebo Ir Allen. O přední umístění zabojuje mezi třinácti týmy i domácí výběr v sestavě Aleš Opatrný, Anna Kellnerová, Kamil Papoušek a Ondřej Zvára. „Je úžasné, že naši reprezentanti pojedou Pohár národů doma. Atmosféra bude při jejich jízdách strhující," dodává Šveňková.

Další mítink jezdců všestrannosti se blíží. Do Pardubic dorazí Orctová i Hatla

Lákadlem pro všechny je i možnost splnění kvalifikačního limitu pro účast na olympijských hrách v Tokiu. Kritéria jsou jasně daná: v Poháru národů absolvovat první kolo za maximálně čtyři trestné body nebo druhé za nulu. V Grand Prix pak jezdci potřebují zajet čistou jízdu.

„Mít tuhle šanci doma je jedinečný, protože letos to bude jedno z posledních CSIO," tuší Opatrný a vyhlíží „plný dům". Vzhledem ke koronavirové situaci platí omezení počtu návštěvníků. Na každý den může do ochozů dorazit nanejvýš 1000 lidí a lístky jdou rychle na odbyt. Na páteční program zbývalo přibližně 100 vstupenek, stejný počet zůstává k dispozici také na neděli.

„V tomto týdnu se jich denně prodává padesát až sto," tvrdil už ve středu Jan Andrlík, předseda organizačního výboru, který má za sebou perných osm týdnů příprav.

Jan Švanda, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.