Rubriky:

Ostatní

Pljuščenko chystá skoky, na které si nikdo ještě čtyřicet let netroufne

13. prosince 2009 13:38 - CHICAGO

Olympijský vítěz v krasobruslení Jevgenij Pljuščenko musel na několik dní přestat s tréninkem kvůli bolestem v levém koleně. Ty jsou podle jeho agenta Ariho Zakariana důsledkem náročného tréninku, během něhož ruská hvězda zkouší náročné kombinace čtverných skoků.

 

Ivan Sekretarev, ČTK/AP

"Nemá nic zlomeného ani nic, kvůli čemu by snad nemohl chodit, ale přesto jeho noha potřebuje nějaký čas. Jevgenij si prochází těžkým obdobím, ale celou přípravu směřuje jasně k olympijskému cíli," prohlásil Zakarian.

Sedmadvacetiletý Pljuščenko přerušil závodní kariéru po vydařené olympiádě v Turíně v roce 2006. Od počátku ale počítal s návratem do dalších her a po třech a půl letech se vrátil na soutěžní led letos říjnu v Moskvě, kde suverénně zvítězil.

"Pljuščenko chce být před všemi ostatními, být technicky výrazně lepší než ostatní. Cítí, že už jeho bruslení není tolik oceňováno, proto trénuje skoky, které nikdo nikdy nedělal a které možná nikdo dalších 40 let neskočí," prohlásil Zakarian. Podle jeho slov ruský krasobruslař trénuje kombinaci čtverných skoků a kombinaci trojného axelu se čtverným skokem, o kterých soupeři nepřemýšlí ani na tréninku, natožpak v soutěžní jízdě.

I přes zdravotní potíže by se měl Pljuščenko představit na ruském krasobruslařském šampionátu, který začne na Štědrý den a potrvá do 28. prosince.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.