Živě

Ondra a Kudrová vyhráli mistrovství ČR v lezení na obtížnost

13. prosince 2009 18:41 - PRAHA

Úřadující vicemistr světa Adam Ondra potvrdil své kvality a jasně vyhrál mistrovství republiky ve sportovním lezení na obtížnost, které dnes vyvrcholilo v pražském squashparku na Cibulce. Mezi ženami byla při neúčasti předních lezkyň Silvie Rajfové nebo Lucie Hrozové nejlepší Nelly Kudrová před juniorkou Editou Vopatovou a Kristýnou Ondrovou, sestrou vítěze mužské soutěže.

 

Michal Rožek

Šestnáctiletý talent a vítěz letošního ročníku Světového poháru Ondra se jako jediný dostal až do závěru finálové cesty ve stropu, a třebaže nedosáhl na úplný vrchol, byl jasně nejlepší. Druhý skončil další junior Martin Stráník, třetí pozici obsadil Jakub Hlaváček.

Do soutěže se nepřihlásil bývalý dvojnásobný mistr světa a vítěz Světového poháru Tomáš Mrázek, jenž domácímu šampionátu kraloval předchozích devět let. Mrázek dal přednost skalnímu lezení ve Španělsku a ČTK řekl, že soutěžní aktivity nejspíš omezí.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.