Rubriky:

Ostatní

Vítěz britského mistrovství ve snookeru dal 276 koláčů na charitu

16. prosince 2009 09:37 - LONDÝN

Číňan Ting Ťün-chuej věnoval na charitu 276 masových koláčů, které získal za triumf na britském mistrovství ve snookeru. Pochoutku tak během vánočních svátků dostanou bezdomovci v Sheffieldu.

"V Sheffieldu žiju několik let a mám to město rád. Pomoci potřebným je proto to poslední, co můžu udělat. Snad díky mně nebudou mít lidé o Vánocích hlad," citovala agentura Reuters Ting Ťün-chueje, který vedle koláčů získal také prémii 100 000 liber (skoro tři milióny korun).

Pochoutku dvaadvacetiletý Číňan dostal od hlavního sponzora, který vítězi druhého nejprestižnějšího snookerového turnaje světa slíbil tolik koláčů, kolik váží. "Když jsme se kvůli nim před turnajem vážili, každý chtěl být co nejtěžší. Já si třeba dal do kapes několik koulí, ale přišli na ně," řekl Ting Ťün-chuej.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.