Rubriky:

Ostatní

Profesionální sport jedná o kompenzacích, například za diváky

24. srpna 2020 16:07 - Praha

Na kompenzaci ekonomických ztrát způsobených omezeními kvůli koronaviru by mohl dosáhnout i profesionální sport. Ve hře je například pomoc vztažená k nuceně neobsazeným sedadlům v hledištích, která se používá třeba v Německu nebo ve Švédsku. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla Národní sportovní agentura (NSA).

 

Slavomír Kubeš, ČTK

Její zástupci o aktuální situaci jednají s představiteli profesionálních ligových soutěží i s ministerstvem průmyslu a obchodu. "Jednou z variant, kterou řešíme v rámci pomoci profesionálním klubům, je po vzoru Německa nebo Švédska takzvaně 'pomoc na sedadlo', která by se vypočítávala z průměrné návštěvnosti loňského roku," uvedl pro ČTK šéf agentury Milan Hnilička.

Například u hokejových a fotbalových klubů jsou ztráty jasné, pokud se srovná loňská průměrná návštěvnost s aktuálně povoleným maximem. To se pro jednotlivé stadiony liší. Nyní je obecně povoleno maximálně pět sektorů, přičemž venku v každém z nich může být 1000 a uvnitř 500 lidí. Zároveň ale nemohou být obsazena všechna místa.

NSA by ráda zvýšila investice do sportu na více než dvojnásobek

NSA zdůraznila, že "pomoc na sedadlo" je jen aktuálním návrhem pro debatu. "Nemusí to tak dopadnout, pokud bude domluva například na jiné formě pomoci," poznamenal Hnilička.

Počítá s tím, že by pomoc byla hrazena z prostředků, které zůstanou nevyčerpané v programu COVID-Sport. Tam je pro neziskové sportovní organizace k dispozici miliarda korun, ale jejich požadavky budou pravděpodobně nakonec nižší.

Žádosti v tomto mimořádném programu je možné podávat do konce srpna, celková výše možné podpory pro profesionální sport proto zatím není jasná. "Přesný odhad, kolik by to celkově stálo, v současnosti není, nejprve musí být známy přesnější podmínky. Počítáme s tím, že by případně mohl být nový program pro profesionální kluby vypsán v průběhu září," dodal Hnilička.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.