Živě

Boxer Haye bude v dubnu obhajovat titul WBA proti Ruizovi

26. ledna 2010 15:07 - LONDÝN

Mistr světa v boxu těžké váhy profesionální organizace WBA David Haye bude obhajovat titul v zápase proti Johnu Ruizovi. S americkým soupeřem, který už v minulosti vlastnil mistrovský pás dvakrát, se britský boxer utká 3. dubna v Manchesteru.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Haye získal titul v listopadovém duelu s obrovitým Rusem Nikolajem Valujevem. Po souboji s Ruizem by se chtěl utkat s jedním z bratří Kličků, kteří mají v držení mistrovské pásy zbývajících významných boxerských organizací.

"O titul v těžké váze se v Británii boxovalo naposledy před deseti lety. Já jsem musel do Německa, abych sebral titul Valujevovi, ale teď je čas, abych se ukázal skvělému britskému publiku," řekl Haye televizi Sky.

Osmatřicetiletého Američana označil za útočného protivníka, ale jedním dechem dodal, že se s ním vypořádá. Ruiz byl mistrem světa WBA v letech 2001 až 2005 s krátkou přestávkou po prohře s Royem Jonesem. O titul ho pak připravil právě Valujev.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.