Rubriky:

Ostatní

Zámoří pláče: Zemřel jeden z nejlepších baseballistů v historii

3. září 2020 11:24 - New York/Praha

Baseballový svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 75 let zemřela legenda tohoto sportu Tom Seaver. Vítěz Světové série s New York Mets z roku 1969 trpěl demencí. Podle agentury AP zemřel na komplikace spojené s touto chorobou a covidem-19.

 

RAY STUBBLEBINE, ČTK/AP

Seaver byl nadhazovačem Cincinnati Reds, Chicago White Sox a Boston White Sox, největší stopu ale zanechal v Mets. Tým dovedl k prvnímu mistrovskému titulu, během dvacetileté kariéry v zámořské lize MLB posbíral řadu individuálních cen a dvanáctkrát byl vybrán do Utkání hvězd.

V roce 1992 byl populární hráč přezdívaný Fantastický Tom podle postavičky z kresleného seriálu uveden do baseballové Síně slávy. Mets po něm loni pojmenovali ulici, která vede k jejich stadionu. "Byl to prostě největší hráč v historii Mets a jeden z nejlepších v dějinách baseballu," uvedl majitel klubu Fred Wilpon.

Poslední roky života strávil Seaver v Kalifornii, kde vlastnil vinici a vyráběl víno.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.