Rubriky:

Ostatní

Odešla dvojnásobná vítězka Velké pardubické. Bílá královna, kobylka s velkým srdcem

3. září 2020 20:57 - Praha

Jedna z dostihových legend posledních desetiletí na domácí scéně, skonala. O konci života dvacetileté bělky Sixteen, dvojnásobné vítězky Velké pardubické, informovala Česká televize. Klisnu koupil ve Francii filmový producent Jaroslav Bouček a trénoval ji Josef Váňa starší. Poprvé Pardubickou vyhrála v sedle s Dušanem Andrésem v roce 2007. Jejím dvorním žokejem byl ovšem Josef Bartoš a s tím uspěla o rok později. Cílem sice proběhla druhá, ale vedoucí Amant Gris byl diskvalifikován za neobjetí otočného bodu.

 

Michal Klíma/Mafra, Profimedia.cz

Její čas 8:58,99 minuty z roku 2008 je dosud  druhý nejrychlejší v historii. Ještě dvakrát byla druhá a jednou třetí. Vyhrála deset ze 44 překážkových dostihů a vydělala na domácí poměry ohromujících devět milionů korun.

"Byla jednou z největších legend a přezdívalo se jí Bílá královna. V roce 2007, kdy jí britská princezna Anna předávala cenu, tak o ní řekla, tak malá kobylka s tak velkým srdcem, a to přesně charakterizuje její život," řekl Bouček.

Smrt! Uspali dvojnásobnou vítězku Velké pardubické. Žokej o ní mluvil jako o mercedesu, ale o další triumf ji připravil

Loni zemřela jiná klisna a rovněž dvojnásobná vítězka Velké pardubické Registana.

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.