Rubriky:

Ostatní

Grand Slam judistů v Tokiu se kvůli koronaviru neuskuteční

23. září 2020 09:25 - Praha

Prosincový turnaj judistů v Tokiu se kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Grand Slam v dějišti olympijských her dnes pořadatelé po konzultaci s mezinárodní federací IJF vzhledem k nejisté situaci ve světě zrušili, pro odklad podle nich není v kalendáři prostor.

 

Facebook

"Rozhodli jsme se tento Grand Slam zrušit a neodkládat, protože na začátku roku 2021 už je v kalendáři řada turnajů IJF a národních soutěží," uvedli zástupci mezinárodní federace v prohlášení.

Na Grand Slamu v Tokiu slavil v minulosti úspěchy Lukáš Krpálek. Olympijský vítěz a mistr světa má z tamního turnaje kompletní sadu medailí.

Vrcholem roku 2021 by pro judisty měly být olympijské hry v Tokiu, které musely být kvůli koronaviru odloženy z letoška.

Další Grand Slam v Budapešti, který by se měl konat v říjnu jako první velká akce po nucené pauze a měl být společně s tokijskou soutěží součástí olympijské kvalifikace, stále čeká na potvrzení. Rozhodnutí maďarské vlády ohledně opatření by mělo padnout do dvou týdnů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.