Obhájce prvenství má poraněné koleno a možná přijde o Velkou pardubickou

29. září 2020 11:44 - Praha

Žokej Josef Bartoš necelé dva týdny před obhajobou prvenství na Velké pardubické laboruje s poraněným kolenem a jeho start je ohrožen. Nejslavnější český překážkový dostih ovládl již třikrát a v neděli 11. října měl s Theophilem útočit na další trofej.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Bartoš se zranil při oslavách po nedělním úspěchu v Itálii, kde po roce opět vyhrál s L'Estranem největší tamní dostih Gran Premio v Meranu. "Udělal jsem ze sedla 'Dettori Jump' a hned, jak jsem dopadl, věděl jsem, že je něco špatně, křuplo mi v koleni a přišla velká bolest," řekl devětatřicetiletý žokej serveru Dostihový svět.

Velká pardubická: Veškeré informace k dostihové akci roku

Čeká teď, jak dopadne vyšetření, a zda loňský šampion Theophilos bude potřebovat nového jezdce. "Nikdy jsem s kolenem podobný problém neměl, ale teď to nevypadá dobře. Udělal jsem hloupou klukovinu a moc mě to mrzí, s Theophilem jsme, myslím, vytvořili dobrou dvojici. Jestli to s mým kolenem bude špatné, museli by na něj Váňovi na poslední chvíli hledat nového jezdce," dodal.

Velká pardubická se dál připravuje, případně bude bez diváků

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.